איפטר ירושלמי

חברי עמותת 'כולנא ירושלים' שמחים להזמין לאירוע איפטר חגיגי שיתקיים ב-10.6, בהשתתפות 150 אורחים ומופע מוסיקלי מיוחד בסגנון סוּפי, בביתו של חבר העמותה מחמוד אל ריפעי בבית חנינא שגם ידבר עם האורחים במהלך הערב על המשמעות הרוחנית של החג.
בבוקר האירוע יקיימו חברי עמותת כולנא ירושלים פעילות התנדבותית מיוחדת שתכלול חלוקת צעצועים ואיחולים לילדים ערבים ויהודים המאושפזים בבתי החולים הדסה עין כרם ובי"ח הצרפתי בשייח' ג'ראח. באסלאם בדומה ליהדות ישנה מצווה לבקר חולים וביתר שאת במהלך חודש הרמאדן אז נוהגים להרבות במתן צדקה ודאגה לחולים ולחלשים בחברה. חברי 'כולנא ירושלים' מזמינים את הציבור להשתתף בפעילות הבוקר ובכך להגיע מוכנים יותר לאירוע האיפטר בערב.
בנוסף- במהלך כל חודש הרמאדן תתקיים בשעת שבירת הצום חלוקת בקבוקי מים ותמרים בצמתים מרכזיים במזרח העיר. את החלוקה יובילו חברי קבוצת הקפואירה מבית חנינא- ילדים ונערים שיחכו למאות הנהגים בצמתים כדי להנעים את זמנם ולהקל עליהם בשעות העומס המאפיינות את החזרה לבתים במהלך הרמאדן.
האירוע הוא חלק מסדרת אירועי פסטיבל 'איפטר ירושלמי' שיתקיימו במהלך חודש הרמאדן לראשונה בירושלים. בכל אחד מימי הפסטיבל, קהילות, ארגונים ומשפחות מרחבי העיר, יפתחו את שעריהן לאורחים מבחוץ, לסיורים, טעימות של תרבות, קולינריה, ריקודים ועוד. הפסטיבל נועד  לחשוף לציבור הרחב את הרמאדן על משמעויותיו השונות, תוך הכרת סממניו וערכיו, בדרך של הנאה, היכרות ולמידה. 'איפטר ירושלמי', הוא שיתוף פעולה בין ימקא הבינלאומית ירושלים, עמותת כולנא ירושלים, ציון- קהילה ארצישראלית בירושלים, תג מאיר, 'חגים מבפנים' ו- 'Kids4Peace'.